O AKCJI

CHARYTATYWNIE REMONTUJEMY DZIECIĘCE POKOJE

Celem akcji jest remont dziecięcych pokoi u rodzin w ciężkej sytuacji materialnej (grupa docelowa to dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat). Własnymi siłami odnawiamy pokoje. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały i sprzęt. Wykorzystujemy kreatywność do tworzenia ciekawych rozwiązań wnętrzarskich. Odnawiamy i przerabiamy meble i dekoracje – potrafimy stworzyć coś z niczego.

Od rodzin, którym pomagamy, oczekujemy wyłącznie przekazania dobrego uczynku dalej. Rodziny te mają za zadanie stworzyć i zrealizować własny projekt pomocowy. Skala projektu nie jest istotna, może to być coś tak prostego jak systematyczna pomoc koleżance w nauce… albo robienie zakupów starszemu sąsiadowi… albo przeprowadzenie warsztatów w dowolnej tematyce… Tutaj rodzina decyduje i tylko wyobraźnia może ją ograniczyć.

W trakcie trwania projektu w pełni wspieramy rodzinę, organizujemy pomoc, ułatwiamy dostęp do sal treningowych, wspólnie realizujemy plan. W myśl hasła PODAJ DALEJ wierzymy, że jeden dobry uczynek pociągnie za sobą kolejne.

Znasz ubogą rodzinę, w której warunki mieszkaniowe dzieci proszą o pomoc? Może Ty i Twoje dziecko potrzebujecie naszego wsparcia w zakresie remontu? Być może masz potrzebę niesienia pomocy innym i chciałbyś dołączyć do nas jako wolontariusz? Koniecznie do nas napisz! Możesz pomóc w przeróżny sposób. Być może masz mebel, który chciałbyś przekazać potrzebującej rodzinie lub resztki materiałów budowlanych, które możemy wykorzystać? A może masz na tyle zapału, by pomóc nam przy samym remoncie? Pierwszy wykonałyśmy całkowicie same, więc na pewno dasz radę!
Przewiń do góry